خانه / مطلب خواندی / آیا خود ارضایی ضرر دارد؟ (پرسش و پاسخ)

آیا خود ارضایی ضرر دارد؟ (پرسش و پاسخ)

   پرسش و پاسخ در مورد خودارضایی

http://dl.wistfuls.com/aliuser/uploads/1414822256.jpg

۱) در استمناء ازبدن منی خارج می شود،در سکس با جنس مخالف هم منی خارج می شود، پس چرا می گویند جلق زدن ضرر دارد؟؟؟!

این یکی از سؤالات بسیار رایج است و بعضی با همین استدلال خود را قانع می کنند که استمناء یا همان خود ارضایی یا جلق زدن هیچ ضرری ندارد و درست مثل سکس با جنس مخالف است. در پاسخ به این سؤال باید گفت در سکس با جنس مخالف به دلیل وجود تماس بدنی، مغز و قوای عصبی محیطی مجازی به وجود نمی آورند (یعنی فرد بر خلاف زمان جلق زدن خود را در محیط دیگری احساس نمی کند چون هر چه را که نیاز دارد پیش رویش هست). با توجه به این پزشکان حساب کردنند انرژی ای که فرد در یک بار استمناء مصرف می کند ۳۰ برابر انرژی ای است که در یک بار سکس مصرف می کند، برای درک بهتر می توان این مثال را مطرح کرد که اگر یک نفر ۳ بار در هفته جلق بزند، درست مانند این است که ۹۰ بار سکس داشته! یا به بیان دیگر اگر کسی یک بار استمناء کند معادل این است که نیم ساعت به طور مداوم از بینی اش خون بیاید. بنابراین جلق زدن با سکس طبیعی بسیار فاصله دارد.

۲) آیا خود ارضایی برای دختران هم ضرر دارد؟

خود ارضایی برای دختران (استشها) نیز بسیار مضر است و اکثر عوارض روحی روانی گفته شده در مورد پسران، در دختران نیز صادق است. از مهمترین عوارض جسمانی ناشی از خودارضایی در دختران می توان به آسیب رسیدن به پرده ی بکارت، ضعیف شدن قوای جنسی، احساس درد در هنگام قاعدگی و بی نظمی آن، اختلال در رشد سیستم عصبی مغز، خستگی، از دست دادن انرژی و سرزندگی و طراوت دخترانه، کاهش قدرت حافظه، عدم تمایل به جنس مخالف، ناباروری (البته در شرایط حاد) همچنین رو به افول قرار گرفتن زیبایی و برق چشمان و کاهش توانایی جذب جنس مخالف اشاره کرد.(البته باید به این نکته توجه داشت که خود ارضایی در صورتی می تواند باعث پاره شدن پرده ی بکارت شود که همراه با اعمال فشار و تحریک شدید آلت تناسلی باشد وگرنه خود ارضایی بدون اعمال فشار و تحریک شدید -علی رغم وجود عوارض بسیار زیاد دیگر و احتمال آسیب رسیدن به پرده ی بکارت- باعث پاره شدن پرده ی بکارت نمی شود.)

۳) آیا آمدن منی در خواب و دیدن خواب جنسی طبیعی است؟ آیا ضرری هم دارد؟

دیدن خواب جنسی و خارج شدن منی، نه تنها هیچ ضرری ندارد بلکه بسیار خوب هم هست زیرا هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی موجب تخلیه شما می شود حتی اگر کسی دو سه بار در طول هفته جنب شود (انزال در خواب) بازهم این اتفاق می تواند کاملاً طبیعی و بدون ضرر باشد، البته باید به این نکته توجه داشت کسانی که بیش از حد در طول روز به سکس فکر می کنند، دفعات دیدن خواب جنسی و جنب شدن آنها از حد عرف خارج شده و این تا حدودی مضر است.

۴) چرا بعضی ها سه، چهار سال است که استمناء می کنند ولی این عوارض و مشکلاتی را که می گویید در آن ها وجود ندارد، آیا نمی توان به این نتیجه رسید که استمناء ضرر ندارد؟

بله، احتمال دارد افرادی خوش بنیه بوده و حتی بعد از پنج،شش سال جلق زدن هم هیچ یک از عوارض استمناء را در خود نبینند، ولی مطمئن باشید در صورت افراط در این کار، بالاخره زمانی فرا خواهد رسید که پیوسته سرشان درد می گیرد، دستانشان می لرزد، چشمانشان تار می بیند، گوششان وزوز می کند، بیضه هاییشان کوچک می شود، بی حوصله و گوشه گیر می شوند و بعد از ازدواج هم نمی توانند آن طور که باید و شاید همسرشان را از نظر جنسی ارضاء کنند!
شما خیلی بهتر از من می دانید که سیگار کشیدن بسیار مضراست و درباره ی عوارض آن بارها و بارها در رسانه ها به طرق مختلف مطالبی منتشر شده، ولی کسانی که سیگار می کشد به راحتی تا ده، پانزده سال به طور مشخص هیچ یک از آن عوارض را در خود نمی بیند، آیا می توان به این نتیجه رسید که سیگار کشیدن ضرر ندارد؟!

۵) آیا عوارض جسمانی و روانی استمناء بعد از ترک آن از بین می روند؟

اگرچه نمی توان به این سوال پاسخ مطلق داد و باید نوع عوارض و شرایط و مرحله ای که بیمار مبتلا به استمناء در آن قرار دارد را مد نظر داشت ولی قاعده ی کلی آن است که عوارضی مانند لرزش دست، وزوز گوش، کمردرد، دیدن نقاط سیاه در حوزه ی دید، سردرد های مزمن،خواب آشفته، بی حوصلگی، استرس و افسردگی به مرور زمان از بین می روند و بدن به حالت طبیعی خود باز می گردد و فرد از نظر روانی احساس شادابی می کند ولی نمی توان انتظار داشت مثلاً شماره ی چشم کسی که به علت استمنای زیاد چند نمره بالا رفته به حالت طبیعی برگردد یا اندازه ی بیضه ی کسی که در اثر افراط در استمناء خیلی خیلی از اندازه ی طبیعی کوچک تر شده (مثلاً نصف یک بند انگشت) به اندازه ی اولیه و مناسب بازگردد.
اکثر افرادی که با کارهایی نظیر دور کردن منابع تحریک کننده ی جنسی و تقویت اراده توانستند استمناء را کنار بگذارند، شاهد آن بوده اند عوارض جسمانی و روانی ناشی از استمناء به مرور زمان ازبین رفته و بدن مجدداً سرزندگی و طراوت قبلی خود را به دست آورده است.

۶) تا به حال چند بار تصمیم به ترک استمناء گرفتم ولی هر بار موفق نشدم و الآن شدیداً احساس نا امیدی می کنم و به خاطر اراده ی ضعیفم از خودم متنفر شده ام، می گویید چه کنم؟

دوستان خوب من، ترک استمناء کار سهل و ساده ا ی نیست، اتفاقاً برعکس، کار بسیار سختی نیز می باشد! شما دارید با قوی ترین و سرکش ترین نیروی غریزی یعنی نیروی شهوت آن هم در شرایطی که این همه عوامل تحریک کننده ی جنسی وجود دارد مبارزه می کنید بنابراین احتمال دارد شما چند بار تصمیم به ترک استمناء بگیرید ولی موفق نشوید اما نباید احساس ناامیدی کنید و با خود بگویید “من اراده ای ضعیف دارم وهیچ وقت نمی توانم جلق زدن کنار بگذارم!”، این خیلی غیر طبیعی نیست که شما چند باری در راه ترک استمناء شکست بخورید ولی نباید امیدتان را از دست بدهید و مایوس شوید و خودتان روی خودتان تاثیر منفی بگذارید به خودتان تلقین کنید فردی بی اراده هستید!
باید هر بار قاطعانه تصمیم بگیرید که دیگر استمناء نکنید و این را مد نظر داشته باشید که خیلی ها قبل از شما بودند که چند باری در راه ترک استمناء شکست خوردند ولی بالاخره توانستد با دوری کردن از منابع تحریک کننده و تقویت اراده، استمناء را کنار بگذارند.
و این را هم بدانید با اراده ای که شما به واسطه ی ترک استمناء و مبارزه با نفس به دست میاورید، شمشیری به دست دارید که برنده تر از هر شمشیر دیگری است و با این اراده می توانید کوه آهن را آب کنید! به قول پروین اعتصامی:
در افتادی چو با شمشیر نفس و در نیفتادی / به میدان ها توانی کار بست این پهلوانی را

دوستان عزیز نظر و پیشنهاد یادتون نره

۲۸ نظر

 1. من پسر هستم همیشه هم استمنا می کنم از این کار خیلی لذت می برم برای تحریک بیشتر هم معمولا اشیای ثصیقلی را تروم تو مقعد فرو میکنم انقدر این کارو انجام میدم تا انزال کنم خیلی خوب شما هم امتحان کنین

 2. به نظر من درسته خود ارضایی ضرر داره و منم اینا رو قبول دارم ولی از ایجاد مزاحمت برای نوامیس و ٣ک٣ های نامطمئن که بهتره !!!!

 3. Slm. vaghean mamnun az harfatun KHEILI rum ta’sir gozash. mishe yekam rajebe pardeye halghavi tozih bedin??

 4. اقا پول نداریم بریم زن بگیریم

  با زن نا محرم هم که نمی شه سکس کرد = زنا محسوب می شه ( گناهه کبیره)

  پس در نتیجه بشین جلق بزن ( حلاله

 5. با سلام به شما همه دوستان,خیلی خوب بود واقعاا عالی بود من تصمیم گرفتم که دیگه جلق نزنم,بابا زشته خجالت بکشید ناموسا,من خیلی ضرر دیدم از این خود ارضایی,به خودم قول دادم که واسه همیشه ترک کنم,بزرگترین ضرری که دیدم این بوده که ذهن و هوشم کند شد,یعنی دیگه نمیکشدم سر همین حساب نتونستم به درسم ادامه بدم.به امید دیدار خدافظ

 6. حرفای همتون واسم آشنا بود چون منم با همین مشکل دست و پنجه نرم میکنم
  ولی دیگه میخوام بذارمش کنار و زندگی کنم

  ممنون از همتون بچه ها

  کارتون حرف نداره

 7. درود به همه بروبچ >.مرد<< آریایی

  داداشا من ۱۸ سالمه دقیقا عین شما بااین مشکل دارم دستو پنجه نرم میکنم(خودمونیم بعضی وقتاهم شکست میخورم) ولی با نوشتن این پیام به همتون قول میدم تا هرجا که بتونم پوزه ی شیطون ونفسمو به خاک بمالونم

  بچه ها من الان یخورده فکر کردم یه چندتا راه به ذهنم رسیدکه گفتم به شماهم بگم
  ۱- یه انگشتر عقیق یمن بخرید بگید واستون دعا بنویسن زیرش بزارن خودتون برین دنبالش حتی با همین اینترنت بالاخره یه انگشتر خوب گیر بیارین با اینکار دیگه نمیشه ج ل ق زد

  ۲-اگه باکامپیوتر یا موبایل یا…میری سایتای ۳ک۳ ی والپیرت رو یه عکس مذهبی بزار مثلا یه تصویری از یه امامی که خیلی باهاش حال میکنی من خودم با حضرت ابالفضل حال میکنم با امام علی چون خیلی مرد بودن اکه روضه رفته باشی حتما شنیدی باهمسر پاک امام علی جلوی چشمای امام علی چیکار کردن
  ۳-این یکی بخدا جواب میده
  عین یه مرد با خدا حرف بزن بگو اگه من یه بار دیگه این غلطو کردم باید فرداش روزه بگیرم باسحری بی سحری هرجور که شده
  من خودم قبلا این نیتو کردم توکه نمیدونی ازاینکه حال نداشتم فردا روزه بگیرم چه قدر تحملم بالا رفت اخه بااینکار داری به فردا فکر میکنی بعد یادت میاد برنامه هات فردا چه طوریه بعد یکم فکرکنی اولا بدون اینکه بفهمی از سرت میپره دوما میفهمی ارزششو نداری فرداتو ازدست بدی چون ادم وقتی روزه میگیره خیلی محدود میشه خلاصه کلی حال کردم بااین نیت این واقعا معجزه میکنه شک داری امتحان کن ولی مرد باش اگه زدی زیرش به قولت عمل کن نمیمیری که اینطوری به خدا ثابت میکنی هنوزم مردی و گناه هنوز نامردت نکرده
  حالا اگه بدنتم ضعیفه (مثلا کم خونی داری یا کلا لاغری ) وروزه برات خیلی ضرر ساز میشه باتوجه به ضرر ها ی خود ارضایی که بالا گفته شده میتونی یه نیت دیگه بکنی مثلا نماز قضا بخونی که قطعا داری اگه نداری قران بخون چه میدونم یکمم خودت فکر کن ببین چی به ذهنت میرسه

  یه جمله ی خیلی قشنگ

  *** پدرسوختگی اوستا نمیخواد ***

  من که روش یکم فکر کردم باتوجه به چیزایی که شنیده بودم قطعا واسه ی اینه که این آموزشارو شیطون(منظور جن های نامسلمون وشیطانی)
  میده واینم دلیلی واضح بر دست پنهان شیطان
  ( گذاشتن فکر وتخیل درذهن توسط شیطان)
  منظورم از آموزش اینه که هی روشای خود ارضایی جدیدی به ذهنت میرسه ومیخوای انجام بدی

  راستی بجای اینکه فیلمای بد دانلود کنی ویدیوهای آقای رافئ پور و…. رو دانلود کن در هرزمینه ای چون ذهنتو باز میکنه و علمت زیاد میشه و ریشه ی تمام گناهان جهل است (امام معصوم)

  یا اینکه تو نت دنبال مطالب علمی برو مثلا اگه چهرم ریاضی باشی فصل اخر فیزیک دربارهی ساختار اتم و انرژی هسته وتفاوتش با واپاشی هسته واینجور چیزا یا چیزای دیگه که بهش علاقه داری یا نجوم که قطعا برای همه جالبه چون میفهمی وقتی تو نماز این همه میگی الله اکبر یعنی چی یعنی خدا چقدر بزرگه واقعا الله اکبر(= خدا بزرگ است )

  خلاصه شاید یکم قلمبه سلمبه حرف زدم :D ولی خداییش همش فکرای خودمه واز جایی نخوندمو نشنیدم
  امسال کنکوردارم (۹۲) ولی بعد شکست دادن این غول بازم میام پیشتون

  زندگیمون شده غول کشیD:

  konkoor92@gmail.com
  اگه به ایمیلی جواب ندادم ناراحت نشین حتما بعد کنکور جواب میدم چون نتم یه چن وقته دیگه تموم میشه دیگه این چن ماهه اخرو نمیخرم تا بعد کنکور

  بروبچ تمام تلاشتونو بکنین نیت کردم خودمم دیگه از اینکارا نکنم اگه شما موفق بشین قطعا خدا منم کمک میکنه

  ان شاءالله آقا اومد همه وقتی دیدیمش سرمونو بالا بگیریم مثل یه *مرد*
  الهی آمین

 8. با سلام خدمت همه دوستان راستش من از بلوغ جلق میزنم والان هم که۲۳سالمه جز کم بودن اعتماد به نفس ،زودرنجی،بی سروزبونی ،افسردگی و بیخوابی چیزی نصیبم نشده وهمش تو تخیلاتم با همه دخترا سیر میکنم اما تو واقعیت هیچ حرفی نمیتونم بزنم چند باری هم خواستم ترک کنم اما نتونستم لطفا راهنماییم کنید.

 9. ضرر دارد ازدواج راه حل این عارضه است……………

 10. من پسری ۱۹ساله هستم من میگم هیچ اشکالی ندارد.شما در جایی دیدید که فردی بر اثر این امر دچار مشکل شده باشد؟

 11. آیا جلق زدن باعث خشکی و چروک پوست دست می شود؟

 12. سلام من یک سال تمام روی این موضوع تحقیق کردم .
  مقالم هم تو دانشگاه گیلان ثبت شده .
  خلاصه ی اون رو به زبان ساده عرض می کنم خدمتتون.
  بدن ما برای ساخت منی ( مایعی که از بدن خارج میشود ) ، نیاز به
  پروتوئین ،
  ویتامین A ، ویتامین B6 ، B12، ویتامین C، پروتئین ، آهن ، منگنز ،کلسیم ، فسفر و ..
  داره که میزان همه ی این ها هم بسته به متابولیسم بدن متفاوت هستش.
  حالا کسی که به هفته ای چند بار خود ارضایی میکنه . بدنش هم باید مدام تمام ویتامین ها و موادی که به بدنش میرسه رو صرف تولید منی کنه و دیگه چیزی از این مواد و ویتامین به سایر اعضا و جوارح نمیرسه .
  برای مثال ویتامین c جذب شده توسط بدن در یک روز که در مرکبات به وفور یافت میشه ، در افرادی که به وفور استمنا می کنند . در تمامی روزها فقط صرف ساختن منی میشه و دیگر ویتامینی چیزی باقی نمی ماند
  تا باعث زیبایی پوست ، شفاف شدن پوست ، استحکام لثه ، کمک به جذب آهن و ….. شود.
  که در اثر کمبود ویتامین c فرد دارای پوستی چروک ، غیر شفاف ، تیره ، لثه ای آسیب پذیر و ۱۰ ها نقص دیگر خواهد شد .
  موارد ذکر شده فقط برای کمبود ویتامین C است و برای هر کدام از ویتامین ها و موارد دیگر ۱۰ ها ضرر به بدن میرسد .
  این ضرر ها در ازای بیرون آمدن منی از بدن به هر طریقی به بدن وارد میشود .
  حال فرد هم در ۳ک۳ هم در خودارضایی متحمل چنین ضرری میشود .
  اما این اتفاق در افرادی که ۳ک۳ میکنند معمولا هفته ای یک بار رخ میدهد ( که بدن هم فرصت کافی برای جذب این ویتامین ها و مواد و بهره گیری از آنها هم در جهت ساخت منی خواهد داشت هم جهت زیبایی پوست ، شفاف پوست ، استحکام لثه ، کمک به جذب آهن و ….. ) هم این که فوایدی بی شماری برای استحکام روابط زناشویی و ……. خواهد داشت .
  اما در خود ارضایی بدن چند روز در میان متحمل چنین ضررهایی میشود . بدون اینکه جز چند لحظه لذت بردن سود دیگری داشته باشد .

  حال به نظر شما سود دارد یا ضرر ؟

  کسایی که سوال دارند همین جا پست بذارنند.

  ممنون

 13. اگر کسی به این مشکل دچار است هیچوقت تنها در خانه نماند چون اولین راه برای خود انزالی است داشتن دوستان خوب وندیدن فیلم های غیر اخلاقی میتواند این مشکل را حل کند و حتما میتوانید با این مشکل کنار بیاید.

 14. با سلام .اگر مقدور است به سوال من جواب بدید.من ۱۹ سالمه و توی این مدت هم حتی یکبار جنب نشدم .ایا مشکلی دارم ؟

 15. س؛ من نمیدانستم که انقدر ضرر داره وای بر من دیگه درکش می کنم به شما قول میدم

 16. سلام بعقیده من هیچ ضرری ندارد وبسیار هم آرامش بخش است
  aidinsaeidi@yahoo.com

 17. سلام دوست خوبم ممنونم ازت خیلی گناه کردم واز ۱۰سالگی جلق میزنم کمکم کن بی اعتمادبه نفس شدم راستی ۱۶سالمه خداشهوانی رونابودکنه

 18. یک توصیه خیلی مهم برای ترک خودارزایی این هست که مثل شیاطین !!! روی شکم نخوابید چون واقعا موثر است نکته بعدی این هست که کمی نسبت به گذشته کمتر غذا بخوریدمخصوصا غذاهای حاوی گوشت لازم به ذکر هست که میه منی یک مده پروتیینی بسیار قوی می باشد………………….ممنون

 19. خیلی خوب بود واقعا تونستم ترک کنم مچکرم

 20. کلا کارم شده جلق زدن نمیتونم ترک کنم ولی نوشتتون روم تاثیر گذاشت…

 21. خیلی بااین کارت حال کردم!انشاالله خدابهت پاداش دنیا و آخرت روبده…دوس دارم هراطلاعاتی که داری به ایمیلم بفرستی!بای داداش.

 22. مر۳۰ بخدا خیلی امید وار شدم و روم تاثیر داشت ازتون ممنونم و دعاتون میکونم اگه خدا دعابم را قبو کند

 23. سلام.ایشالا عاقبت بخیر بشی فوق العاده بود

 24. من خیلی ممنونم از اطلاعاتتون که کمکم کرد تا بهتر بشم .من الان دارم مبارزه میکنم تا خوبتر بشم حالا من از اون کشور اومدم بیرون .اینجا خیلی لختی هستن حالا جی کار کنم؟
  من عاشق راه حل هاتون هستم .

 25. سلام. من دختری ۲۵هستم که مدتها ، شاید از ۱۸ سالگی خود ارضایی داشنه ام. من عوارضی را که شما بیان کردید تا حد زیادی در خودم متوجه شدم. من از کارهایی که انجام میدادم خیلی پشیمون هستم. تقریبا ۶ ماه هست که کاملا خودم رو کنترل می کنم.اما دیگه چه فایده اونقدر ادامه دادم که الان باکره نیستم. دو ماه پیش جرآت کردم و با یک پزشک ماما در مورد خودم حرف زدم. بهم گفت که درمانت رو خودم انجام نمی دم و کسی رو شاید بشناسم که بتونه کمکت کنه اما ۲میلیون میگیره! نمی دونم چیکار کنم.
  تورو خدا کمکم کنین.

 26. با سلام به نظر شما خودارضایی بهترازاین نیست که به نوامیس مردم مزاحم بشی یا سک سهای نامطمن وخطرناکی داشته باشی

 27. واقعا از ته دل ممنونم.خیلی روم تاثیر داشت

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا